Podział punktów w meczu Fiorentiny z Torino

Ververidis Vasilis/Shutterstock
ACF Fiorentina zremisowała przed własną publicznością z Torino FC 2:2 (2:0) w jedynym poniedziałkowym meczu 26. kolejki włoskiej Serie A.

Na Stadio Artemio Franchi prowadzenie gospodarzom zapewnił już po ośmiu minutach gry strzałem z pola karnego Riccardo Saponara. Podwyższył siedem minut przed przerwą uderzeniem głową Chorwat Nikola Kalinić, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego Hiszpana Borjy Valero.

Dwadzieścia minut po zmianie stron kontaktowego gola zdobył Andrea Belotti, który trzy minuty wcześniej zmarnował rzut karny. Napastnik reprezentacji Włoch pięć minut przed końcem kolejnym strzałem z bliska uratował remis i punkt ekipie z Piemontu.

"Byki" po dziewiątym remisie w bieżących rozgrywkach pozostały na dziewiątej pozycji w klasyfikacji. "Viola" natomiast podzieliła się punktami z rywalami po raz dziewiąty w sezonie i umocniła się na ósmym miejscu w klasyfikacji. Obie drużyny dzieli nadal pięć "oczek".