Pogoń wiceliderem! Niesamowity gol Fojuta [video]

asinfo
W niedzielne popołudnie Pogoń Szczecin pokonała Piasta Gliwice 3:1 w 8. kolejce Ekstraklasy i wskoczyła na pozycję wicelidera tabeli.

Na rozgrzewce urazu nabawił się Mateusz Lewandowski, za którego na lewej obronie z przymusu zastąpił niezbyt doświadczony Karol Danielak.

Bohater spotkania: Jarosław Fojut (Pogoń Szczecin)
Jego gol zza połowy boiska z pewnością będzie ozdobą tej kolejki. Ta bramka nadaje się na stadiony świata!

Tak padły bramki:
0:1 Zivec 7
Piłkarze gości otworzyli wynik, chociaż nic tego nie zapowiadało. Vacek dostał podanie na wolne pole, wycofał piłkę do Żivca, a ten z pięciu metrów natychmiast uderzył.

1:1 Zwoliński 43
Matras zgrał piłkę do niepilnowanego w polu karnym Zwolińskiego, który mimo interwencji Szmatuły, zdołał strzelić bramkę.

2:1 Zwoliński 63
Strata Piasta, z futbolówką ruszył Rafał Murawski, którego prostopadłe podanie zostało wykorzystane przez Zwolińskiego.

3:1 Fojut 82
Szmatuła został przelobowany przez Fojuta strzałem z rzutu wolnego z własnej połowy!