Pogromcy Barcelony przegrali z Ziliną

Ostatnia aktualizacja: 20/08/15 22:19, Komentarzy: 2

0
2

Athletic Bilbao przegrał na wyjeździe z MSK Zilina 2:3 w pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji do Ligi Europy. Rewanż odbędzie się za tydzień na Estadio San Mames.

Baskowie w poniedziałek odnieśli triumf w Superpucharze Hiszpanii. W dwumeczu pokonali FC Barcelonę 5:1. Z grona zawodników, którzy pojawili się w wyjściowym składzie rewanżowego meczu z "Dumą Katalonii" jedynie Eneko Boveda, Aymeric Laporte i Gurpegi zagrali od pierwszej minuty w starciu z Ziliną.

Mimo gry w rezerwowym składzie, goście do przerwy prowadzili 2:0. Najpierw w 16. minucie gry, Sabin wykorzystał podanie Ibaia i pokonał bramkarza rywali, a w 33. minucie meczu bramkę zdobył Kike Sola.

Później jednak gospodarze zdołali odrobić straty. Dwadzieścia minut po zmianie stron kontaktowego gola strzelił Jakub Paur, a w 77. minucie spotkania, po asyście Laszlo Benesa wyrównał William. 23-letni Brazylijczyk w doliczonym czasie gry zaliczył drugie trafienie i ustalił wynik na 3:2.

Kolejnym rywalem zawodników Ernesto Valverde będzie Barcelona. Mecz pierwszej kolejki Primera Division rozegrany zostanie w niedzielę. Tego samego dnia Zilina zmierzy się z Senicą.

**************
MSK Zilina - Athletic Bilbao 3:2 (0:2)
Bramki: Paur 66, William 77, 90+3 - Sabin 16, Kike Sola 33

Astra Giurgiu - AZ Alkmaar 3:2 (3:2)
Bramki: Boldrin 25, Alibec 41, Dandea 45+3 - Henriksen 11, Janssen 13

Dinamo Mińsk - Red Bull Salzburg 2:0 (0:0)
Bramki: Rassadkin 57, Adamović 90+3

FK Gabala - Panathinaikos Ateny 0:0

Ajax Amsterdam - Jablonec 1:0 (0:0)
Bramka: Milik 54-karny

FK Krasnodar - HJK 5:1 (2:1)
Bramki: Ojala 8-samobój, Mamaew 10-karny, Smolow 57-karny, Wanderson 62, Gazinskij 64 - Jallow 18

Liberec - Hajduk Split 1:0 (0:0)
Bramka: Pokorny 79

Molde - Standard Liege 2:0 (2:0)
Bramki: Hoeiland 24, Elyounoussi 28

PAOK Saloniki - Broendby Kopenhaga 5:0 (2:0)
Bramki: Mak 17,80,82 Pelkas 36 Rodrigues 51

Sparta Praga - Thn 3:1 (2:1)
Bramki: Nhamoinesu 43, Dockal 45, 90 - Sutter 5

Zoria Ługańsk - Legia Warszawa 0:1 (0:0)