Pogromcy Polaków ze złotem olimpijskim

Wenflou, wikicommons
Dania sięgnęła po złoto w turnieju piłkarzy ręcznych. Szczypiorniści z tego kraju mistrzami olimpijskimi zostali po raz pierwszy.

Mecz lepiej zaczęli Trójkolorowi, którzy walczyli o trzecie olimpijskie złoto z rzędu. Duńczycy nie pozwoli jednak rywalom nabrać rozpędu. Szybko doprowadzili do wyrównania i powoli sami zaczęli przejmować inicjatywę. Duńczyków prowadził Mikkel Hansen, Francuzów - Nikola Karabatić.

Do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 16:14 dla Danii. W drugiej połowie Francuzi długo nie byli w stanie zbliżyć się do rywali. Na dziesięć minut do końca meczu przegrywali już pięcioma bramkami. Wizja trzeciego złota z rzędu pozwoliła im przypuścić ostatnią szarżę. Zmniejszyli swoje straty do jednej bramki, ale nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Duńczycy wygrali 28:26.

Brązowy medal zdobyli Niemcy, którzy pokonali Polaków.