Pogrzeb polskiego tenisa? Kubot/Matkowski przegrali w II rundzie

Ostatnia aktualizacja: 08/08/16 23:29, Komentarzy: 1

0
1

Sześć meczów, pięć porażek - to dotychczasowy dorobek polskiego tenisa na igrzyskach w Rio de Janeiro. Debel Marcin Matkowski/Łukasz Kubot, który jako jedyny przebrnął pierwszą rundę, odpadł w drugiej.

Rywalami Polaków byli Hiszpanie David Ferrer/Roberto Bautista. Pierwszy set zakończył się porażką biało-czerwonych 3:6. Drugi set był znacznie bardziej wyrównany. Obie pary nie były w stanie przełamać rywali i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Bardzo szybko przewagę zyskali w nim Hiszpanie. Polacy zdołali wygrać cztery punkty z rzędu i zbliżyć się do stanu 5:6, ale przy serwisie Łukasza Kubota przegrali wymianę i w efekcie odpadli z turnieju olimpijskiego.

Kubot będzie miał jeszcze szansę na rehabilitację w mikście. Jego partnerką będzie Agnieszka Radwańska.