Polacy coraz bliżej igrzysk!

mgilert / Shutterstock.com
Kolejne zwycięstwo reprezentacji Polski w Pucharze Świata. Tym razem biało-czerwoni wygrali z Australią 3:0.

Na początku pierwszej partii gra toczyła się punkt za punkt. Polacy odskoczyli Australijczykom tuż przed pierwszą przerwą techniczną, na którą schodzili prowadząc 8:6.

Biało-czerwoni "odjechali" rywalom w drugiej fazie seta. Od stanu 12:11 zdobyli czteru punkty z rzędu i wypracowali sobie bezpieczną przewagę, którą systematycznie powiększali. Ostatecznie po efektownej akcji i potężnym ataku Bartosza Kurka było 25:15.

Drugiego seta Polacy zaczęli bardzo mocno. Prowadzili już 9:3, co pozwoliło spokojnie grać w dalszej części seta. Na drugiej przerwie było 16:10 dla biało-czerwonych.

Po powrocie na boisko Polacy zaczęli grać słabiej, a Australijczycy powoli odrabiali straty. Nasi rywale zdobyli aż cztery punkty w jednym ustawieniu. Ostatniego - po czterech odbiciach po naszej stronie siatki. Polacy szybko jednak opanowali kryzys i wrócili do skutecznej gry. Drugą partię wygrali 25:22, a ostatni cios ponownie zadał Kurek.

Trzecią partię Polacy znów rozpoczęli od mocnego uderzenia. Rywali potężnymi zagrywkami bombardował Kurek. Biało-czerwoni prowadzili już 7:1, a Australijczycy stracili ochotę do gry. Do końca seta Polacy dominowali i spokojnie wygrali 25:17.

Do końca turnieju reprezentacja Polski zagra jeszcze trzy mecze. Jej rywalami będą drużyny USA, Japonii i Włoch. Awans na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro wywalczą dwie najlepsze drużyny Pucharu Świata.

POLSKA - AUSTRALIA 3:0 (25:15, 25:22, 25:17)