betclic

Liga Europy: Jędrzejczyk idzie na rekord

Ostatnia aktualizacja: 27/11/15 10:15, Komentarzy: 2

0
2
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Artur Jędrzejczyk w tegorocznej edycji Ligi Europy otrzymał już pięć żółtych kartek. Gracz Krasnodaru prowadzi w niechlubnej klasyfikacji kartkowiczów.

Reprezentacyjny obrońca zagrał w czterech meczach grupowych swojej drużyny. W każdym z nich oglądał żółtą kartką, a w meczu trzeciej kolejki z Paokiem Saloniki nawet dwie. To składa się na dorobek pięciu żółtych kartek. Żaden z innych piłkarzy nie może "pochwalić się" podobnym osiągnięciem. Były piłkarz Legii i tak ma szczęście, że do klasyfikacji nie jest doliczana mu kartka otrzymana w meczu rundy eliminacyjnej.

Drugi w tej klasyfikacji z czterema żółtymi kartkami na koncie jest z kolei Karol Linetty. Gracz Lecha również nie dokończył jednego z meczów - z powodu dwóch ostrzeżeń wyleciał z boiska w 50 minucie wyjazdowego meczu z FC Basel.

Co ciekawe, ani Jędrzejczyk, ani Linetty nie znajdują się na czele najczęściej faulujących. Piłkarz Krasnodaru przewinił zaledwie dwanaście razy, natomiast pomocnik "Kolejorza" ma na koncie jedynie dziesięć nieprzepisowych zagrań. Liderem pod tym względem jest Vander z Apoleu Nikozja. Mimo aż siedemnastu fauli otrzymał tylko dwie żółte kartki.
Źródło: własne
Dodaj komentarz
Junior starszy
Maldini9
Zarejestrowany od: 1218 dni
Ilość komentarzy: 300
Oceny: +3206
Kibicuje:
Manchester United PSG Bayern Monachium AC Milan Włochy Ajax Amsterdam Legia Warszawa Polska Porto Celtic Glasgow FC
27.11.2015 / 13:21:22
Twardo gra, ale tak się gra w dzisiejszej piłce.
Junior starszy
damianbay1
Zarejestrowany od: 519 dni
Ilość komentarzy: 198
Oceny: +777
Kibicuje:
Arsenal Londyn PSG Bayern Monachium Polska
27.11.2015 / 10:23:06
Nie ma się czym chwalić