Polacy nie zagrają w finale Ligi Światowej

Majkelx, wikipedia
Polscy siatkarze po zaciętym spotkaniu przegrali z Francją 2-3. O porażce zadecydował tie-break, w którym Polacy ulegli 15-17.

Spotkanie od samego początku nie układało się podopiecznym Stephane'a Antigi. Zarówno pierwszy, jak i drugi set przegrali w takim samym stosunku - 23 do 25. Przegrywali już 0-2 i kiedy wydawało się, że Francuzów czeka spacerek, Polacy przebudzili się i doprowadzili do tie-breaku.

Dwa znakomite sety - wygrane kolejno 25-19 oraz 25-22 - pozwoliły wierzyć w końcowy triumf. Niestety, w decydującym secie lepsi okazali się rywale, wygrywając 17-15 i cały pojedynek 3:2.

Polsce pozostaje mecz o trzecie miejsce, w którym powalczą z USA jutro o 14:10. W finale nieoczekiwanym rywalem Francji będzie Serbia. Finałowy pojedynek rozpocznie się jutro o godzinie 16:30.