Polacy przegrali z Rumunią. Trudna sytuacja biało-czerwonych

MediaPictures.pl/Shutterstock
Polska przegrała z Rumunią 23:28 w swoim drugim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy 2018 w piłce ręcznej.

Po porażce aż 32:37 w pierwszym spotkaniu z Serbią, podopieczni Tałanta Dujszebajewa wprawdzie poprawili grę w defensywie, ale byli bardzo nieskuteczni pod bramką rywali. W pierwszej połowie zdobyli raptem dziewięć goli i do szatni schodzili z dwubramkową stratą.

Na dwadzieścia minut przed końcem biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 14:13, lecz za moment roztrwonili nieznaczną przewagę. Rumuni z minuty na minutę prowadzili coraz wyraźniej i ostatecznie wygrali z Polakami 28:23.

Po dwóch kolejkach nasi zawodnicy nie mają choćby punktu w grupie eliminacyjnej do ME 2018 i zajmują ostatnie, czwarte miejsce. Do rozegrania pozostały jeszcze cztery mecze, a na turniej pojadą dwie najlepsze drużyny.