Polacy znowu przegrali na mistrzostwach! Porażka z Rosją przekreśla nasze szanse na awans

mediapictures.pl/Shutterstock
Reprezentacja Polski szczypiornistów przegrała z Rosją 20:24 w swoim trzecim meczu na mistrzostwach świata we Francji. Trzecia porażka na turnieju pozbawia nas szans na awans do kolejnej rundy.

Biało-czerwoni pierwszą odsłonę rozpoczęli od dwubramkowego prowadzenia. Rosjanie bardzo często mylili się w ofensywie, ale taki stan utrzymywał się tylko przez chwilę. Za moment bowiem nasi rywale zdobyli cztery bramki z rzędu i w jedenastej minucie wygrywali już 4:2.

Potem sytuacja na parkiecie znowu zmieniła się diametralnie i nasi zawodnicy za sprawą Krajewskiego oraz Daszka doprowadzili do remisu po 4.

W kolejnych minutach to jednak szczypiorniści z Rosji dyktowali warunki gry. W czternastej minucie wyszli na jednobramkowe prowadzenie, które z czasem tylko powiększali. Polacy zawodzili przed wszystkim w ofensywie - nie potrafili nawet wykorzystać dwóch rzutów karnych na przestrzeni raptem dwóch minut. A przeciwnicy oddalali się coraz bardziej - w 22 minucie wygrywali już 9:5.

Podopiecznym Tałanta Dujszebajewa udało się wprawdzie na moment zbliżyć do Rosjan - w 25 minucie mieliśmy 10:8 dla rywali - ale ostatecznie do szatni schodzili z rezultatem 9:13.

Drugą partię nasi szczypiorniści zaczęli do dwóch niewykorzystanych karnych. Zawodnicy z Rosji natomiast skutecznie punktowali i w 41 minucie prowadzili już różnicą sześciu bramek - 16:10.

Biało-czerwoni znowu zawodzili na całej linii w ofensywie - w ciągu pierwszych szesnastu minut drugiej odsłony do siatki rywali trafili zaledwie dwukrotnie. Wtedy o czas poprosił Tałant Dujszebajew i zaraz po krótkiej przerwie Polacy wzięli się za odrabianie strat - błyskawicznie z 12:17 zrobiło się 15:18.

Rosjanie nie pozwolili jednak na więcej naszym zawodnikom. W kolejnych minutach cały czas utrzymywała się różnica trzech, czterech goli.

Polacy ostatecznie przegrali z Rosją 20:24. To trzecia porażka naszego zespołu na mistrzostwach we Francji, który nie ma już szans na awans do dalszej fazy turnieju.