betclic

Polak wicemistrzem świata! Doping rywali

Ostatnia aktualizacja: 25/12/15 13:17, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Kari Kinnunen, wikicommons

Mistrzostwa Świata w podnoszeniu ciężarów w Houston zakończyły się co prawda miesiąc temu, ale właśnie teraz Adrian Zieliński został ich srebrnym medalistą. Powód? Doping rywali.

Komisja Antydopingowa podała właśnie do informacji publicznej wyniki swoich kontroli ze wspomnianej imprezy. Na ponad 200 przebadanych sportowców u aż 24 stwierdzono działanie niedozwolonych środków. 

Prawdziwego pogromu wyniki testów dokonały w konkurencji, w której startował Zieliński. Polak był w zawodach piąty, ale na dopingu okazało się być aż trzech wyżej sklasyfikowanych zawodników: Ałmas Uteszow (Kazachstan, 2. miejsce), Żassułan Kydyrbajew (Kazachstan, 3. miejsce), Aliaksandr Venskel (Białoruś, 4. miejsce).

Pozostała jeszcze co prawda szansa sprawdzenia próbki B, ale nie wiadomo, czy ciężarowcy zdecydują się skorzystać z takiego rozwiązania. A nawet, jeśli, w niewielu przypadkach "ratują" one przyłapanych na dopingu.

Wszystko wskazuje więc na to, że Adrian Zieliński dostał właśnie świąteczny prezent: wicemistrzostwo świata w podnoszeniu ciężarów.
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!