Półfinał LM: Wspaniałe widowisko w Madrycie! Niesamowity Saul daje prowadzenie Atletico [VIDEO]

imagestockdesign/Shutterstock
To jedno z tych spotkań, które nie ma faworyta. Nawet jeśli nazwiska stoją za Bayernem, to przecież podopieczni Simeone w ćwierćfinale Ligi Mistrzów wyeliminowali ubiegłorocznego triumfatora, Barcelonę i znajdują się obecnie w wybornej formie. Wystarczy wspomnieć o defensywie Atletico - 16 straconych goli w lidze i raptem 5 w LM - by zdać sobie sprawę, jak piekielnie trudne zadanie czeka Roberta Lewandowskiego i spółkę.

Gospodarze zaczęli bardzo odważnie i w swoim stylu - niesamowicie walecznie. Już w trzeciej minucie Saul oddał celny strzał na bramkę strzeżoną przez Manuela Neuera. Kilka minut później szarżował Fernando Torres, ale jego uderzenie było zbyt słabe.

Pierwszą akcję goście przeprowadzili w dziewiątej minucie. Na prawym skrzydle urwał się Kinglsey Coman, ale do jego dośrodkowania nie doszedł żaden piłkarz Bayernu.

120 sekund później niesamowitą akcję przeprowadził Saul. Hiszpan minął jednego rywala, wpadł w pole karne i uderzył tuż koło słupka. Atletico prowadzi 1:0!

Zawodnicy Josepa Guardioli próbowali bardzo szybko odpowiedzieć. Zakotłowało się w polu karnym klubu z Madrytu, ale obronną ręką z całej tej sytuacji wyszedł Jan Oblak.

Z czasem Bawarczycy radzili sobie coraz pewniej, a gospodarze trochę się cofnęli i wyczekiwali na kontry. W samej końcówce pierwszej połowy mecz w dodatku bardzo się zaostrzył - m. in. żółta kartka dla Douglasa Costy.

Do końca pierwszej połowy nie padły już żadne bramki i zawodnicy Diego Simeone do szatni schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

A oto, w jakich składach dzisiejszy pojedynek zaczęły oba zespoły - Bayern, co bardzo zaskakujące, z Thomasem Muellerem na ławce rezerwowych, a Atletico bez Diego Godina:

Atletico Madryt: Oblak - Juanfran, Giménez, Savic, Filipe Luis - Saúl, Augusto, Gabi, Koke - Griezmann, Fernando Torres

Bayern Monachium: Neuer - Lahm, Javi Martinez, Alaba, Bernat - Alonso, Vidal, Thiago - Douglas Costa, Coman, Lewandowski