Półfinały LE: Nokaut! Liverpool prowadzi już 3:0. Asysta Krychowiaka w meczu Sevilli [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 05/05/16 19:57, Komentarzy: 28

13
28

Czy Liverpool odrobi jednobramkową stratę z pierwszego meczu i awansuje do finału kosztem Villarreal? Czy Sevilla przypieczętuje awans po remisie 2:2 na Ukrainie z Szachtarem Donieck? Już dzisiaj poznamy finalistów Ligi Europy.

Mecz na Anfield zaczął się od bardzo ofensywnej gry obu zespołów. W ciągu kilku minut bardzo wiele działo się pod obiema bramkami. Swoje szanse mieli gospodarze i goście, ale to zespół Jurgena Kloppa jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Samobójcze trafienie zaliczył Bruno Soriano.

Bardzo szybko również bramkę zdobyła Sevilla. Do bramki Szachtara trafił Kevin Gameiro w dziewiątej minucie spotkania. Tuż przed końcem pierwszej połowy wyrównał jednak Eduardo i ukraiński klub wciąż pozostawał w grze o finał.

Szachtar nie cieszył się długo z remisu. Już w 47 minucie drugą bramkę w meczu strzelił Kevin Gameiro. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Grzegorz Krychowiak.

Za moment mieliśmy już 3:1 dla Sevilli. Do siatki rywali trafił Mariano. A na Anfield zrobiło się 2:0 dla podopiecznych Jurgena Kloppa. Daniel Sturridge wyszedł sam na sam z bramkarzem Villarrealu i nie dał szans rywalowi.

Od 71 minuty Hiszpanie musieli grać w dziesiątkę, a dokładnie dziesięć minut później Liverpool prowadził już 3:0. Na listę strzelców wpisał się Adam Lallana.

A oto składy w jakich zaczęły dzisiejsze mecze poszczególne drużyny:

Liverpool: Mignolet - Clyne, Toure, Lovren, Moreno - Can - Milner, Lallana, Firmino, Coutinho - Sturridge

Villarreal: Areola - Mario, Musacchio, Victor, Costa - Dos Santos, Pina, Bruno, Denis Suarez -Soldado, Bakambu

Sevilla: Soria - Mariano, Rami, Carriço, Trémoulinas - Krychowiak, N'Zonzi, Coke, Vitolo, Banega - Gameiro

Szachtar: Pyatov - Srna, Kucher, Rakitskiy, Ismaily - Malyshev, Stepanenko; Marlos, Kovalenko, Taison - Eduardo
05.05.2016 / 22:46:24
Soldado powinien wylecieć z boiska w 35 minucie dwa razy atakował nogi rywali bez zainteresowania piłką, sędzia nie panował w 100 % nad piłkarzami w tym meczu, ale tak mamy to!!

Oceny: +722
Liverpool FC Middlesbrough Leeds United AFC Nottingham Forest FC Derby County FC Anglia Polska
05.05.2016 / 21:39:12
Nie rozumię tej sytuacji. Czemu ten żułty się nie cieszy, że szczelił gola?
PanSzkodnik
Zarejestrowany od: 281 dni
Ilość komentarzy: 511
Oceny: -1101
Dijon FCO MSV Duisburg Persebaya Surabaya Ilves Sarajevo Rochester Rhinos Al Jazira Nõmme Kalju Guangzhou Evergrande El Jaish
05.05.2016 / 21:53:53
bo hyba hćał szczelić gufkom
JestęGupi
Oceny: +498
05.05.2016 / 23:13:27
Acha... Dzienki kolego. Ale gufkom lepiej szczelac do dziefczyny, a do bramki lepiej by byo guowom tom co sie ma na karku.
05.05.2016 / 20:57:41
Dobrze że Sevilla trafiła na Szachtar to przynajmniej Krycha rozpozna środkowych pomocników Ukraińców przed Euro
Karas13
Zarejestrowany od: 246 dni
Ilość komentarzy: 96
Oceny: +403
Argentyna Arsenal Londyn Borussia Dortmund Inter Mediolan Wisła Kraków Polska Real Madryt Atlético Madryt
05.05.2016 / 20:53:11
Sevilla : Liverpool w finale
kamilcieslar1999
Zarejestrowany od: 761 dni
Ilość komentarzy: 2332
Oceny: +6930
Manchester United Newcastle United Napoli Ajax Amsterdam Holandia Polska Besiktas JK Śląsk Wrocław Krasnodar
05.05.2016 / 20:34:56
A mnie się wydaje, że mogą być 2 Hiszpańskie finały co zresztą potwierdziłoby dominację w europejskich pucharach zespołów z La Liga w ostatnim czasie. Mam w związku z tym małe pytanie. Jeśli Villarreal wygra LE(z tego tytułu ma zapewnioną fazę grupową LM) i zajmie 4 miejsce w La Liga(co raczej jest już pewne i gwarantuje udział w kw. LM) to liga Hiszpańska będzie mieć 5 miejsc w LM czy 4? Pytam dlatego bo w takim wypadku miejsce w kw. LM w miejsce Villarreal powinien zająć 5 zespół z La Liga, ale w tym sezonie nikt nie zastąpił Sevilli w LE, która grała w LM dzięki wygraniu LE, ale w lidze zajęła pozycję gwarantującą występ w LE:) Wiem, że trochę zagmatwany ten tekst, ale chcę dokładnie przybliżyć wszystko, żeby mi to ktoś wytłumaczył. Największą kpiną jest dla mnie to, iż Liga angielska miała w tym sezonie 8 przedstawicieli w europejskich pucharach(nie wiem z jakiej dupy strony?!) A La Liga tylko 7, czyli tyle samo co zwykle, mimo iż to ich zespoły wygrały LM i LE(gdzie przecież jak napisałem Sevilla dostała za wygranie miejsce w fazie gr. LM). Znam się na piłce bardzo dobrze, ale tego nie mogę zrozumieć. Proszę kogoś zapoznanego bardzo dobrze z tematem o wyjaśnienie powyższych kwestii. \

05.05.2016 / 22:38:11
Jeśli Villareal wygrałby LE i zająłby czwarte miejsce w lidze hiszpańskiej to wtedy chyba byłyby cztery drużyny hiszpańskie w LM, ale za to nie musiałyby grać w eliminacjach. Wydaje mi się, że tak to się prezentuje, choć mogę się mylić ;)
kwiatek666
Zarejestrowany od: 308 dni
Ilość komentarzy: 1447
Oceny: -1440
05.05.2016 / 20:57:12
Strasznie utrudniłeś zrozumienie o co ci dokładnie chodzi. Ale jesli chodzi ci o zasady uzyskiwania miejsc w kwalifikacjach do LM i LE to poczytaj o współczynniku UEFA dla lig
kwiatek666
05.05.2016 / 21:08:39
A jeśli pytasz dlaczego liga angielska miała 8 drużyn po poczytaj o Rankingu Respect Fair Play UEFA bo oni daja 3 ligom dodatkowe miejsca w LE
kwiatek666
05.05.2016 / 20:59:37
Dodoam jeszcze tylko że jeśli polska liga wejdzie na 15 miejsce w rankingu UEFA to będziemy mieli wtedy 5 przedstawicieli w rozgrywkach LM i LE. No ale to tylko ciekawostka i marzenie ;)
Chris1989
05.05.2016 / 22:22:20
Wszystko co tutaj napisałeś jest prawdą, ale o wszystkim wiem(o 3 miejscach za Fair Play mało jestem zorientowany, ale jednak), ale nie o to pytałem. Chodzi mi głównie o to czy w przypadku gdy Villarreal wygra LE i zajmie 4 miejsce w La Liga to Hiszpania będzie miała 4 czy 5 przedstawicieli w LM i czy odbije się to jakoś na ilości klubów w LE czy nie.
kwiatek666
05.05.2016 / 23:16:47
Z tego co mi się wydaje (bo te współczynniki to faktycznie są troche pokręcone) to tak czy siak hiszpanie będą mieli 4 miejsca w LM i 3 w LE w takim wypadku. Jak hiszpania dostanie Fair Play to dostanie też 1 dodatkowe w LE.