Polka dziewiąta w biathlonowych zawodach otwarcia sezonu w Norwegii

Ostatnia aktualizacja: 13/11/16 08:08, Komentarzy: 0

0
0

Kamila Żuk zajęła dziewiąte miejsce w sprincie rozegranym w Sjusjoen. Młoda Polka okazała się lepsza od medalistek MŚ Anais Bescond oraz Miriam Goessner.

Występ w zawodach otwarcia sezonu biathlonowego był pierwszą okazją dla Kamili Żuk, Anny Mąki oraz Dominiki Bieleckiej do sprawdzenia swojej formy na tle rywalek. Najkorzystniej wypadła najmłodsza. 19-latka z Sokołowska na strzelnicy spudłowała tylko raz podczas pierwszego strzelania i na metę wpadła ze zdecydowanie najlepszym czasem. Dopiero po kilkunastu minutach na prowadzeniu zmieniła ją Anais Chevalier z Francji. Łącznie lepszy czas od Żuk uzyskało tylko osiem biathlonistek. Dziewiąte miejsce w tak mocno obsadzonych zawodach uznać należy za doskonały prognostyk przed pucharowym sezonem.

Anna Mąka z jedną karną rundą i stratą niemal dwóch i pół minuty zajęła czternaste miejsce. Debiutująca w biathlonowych zmaganich w międzynarodowej stawce Dominika Bielecka z dwoma pudłami sklasyfikowana została na 25. miejscu.

Zwycięstwo odniosła Justine Braisaz, która jako jedyna z czołówki strzelała bezbłędnie. Utalentowana Francuzka, która już w poprzednim sezonie pokazywała się z niezłej strony w zawodach Pucharu Świata wyprzedziła Tiril Eckhoff o 23 sekundy. Mistrzyni świata z Oslo do pokonania miała jednak aż dwie karne rundy. Skład podium uzupełniła Julia Dżyma z Ukrainy. Mistrzyni olimpijska w sztafecie z Soczi spudłowała raz i do Braisaz straciła 36 sekund.

Bieg mężczyzn wygrał Martin Fourcade, drugi był Johannes Boe, a trzeci Fabiene Claude. Mateusz Janik zajął 38. miejsce.

Sezon Pucharu Świata zainauguruje 27 listopada w Ostersund.
Źródło: biathlon.pl