Polki odpadły z Ligi Europejskiej

Pal2iyawit/Shutterstock
Wczoraj polskie siatkarki przegrały z Węgierkami 0:3, dzisiaj z kolei 1:3. Seria czterech porażek z rzędu zakończyła udział naszych zawodniczek w Lidze Europejskiej.

Rywalki awans do finałowej czwórki miały już pewny. W składzie reprezentacji Węgier nastąpił szereg zmian, ale nawet to nie pomogło Polkom. Już pierwszy set nie wyglądał najlepiej. Nasze reprezentantki przegrały go sześcioma punktami. Przebudzenie nastąpiło w drugim, kiedy polskie siatkarki pokonały przeciwniczki różnicą 10 punktów. Kolejne dwa sety to już jednak zdecydowana przewaga Węgierek i zasłużona wygrana 3:1.

Reprezentacja Polski żegna się z Ligą Europejską, zajmując przedostatnie miejsce w grupie A.

Polska - Węgry 1:3 (19:25, 25:15, 13:25, 18:25)

Polska: Michalewicz (1), Wawrzyniak (2), Ganszczyk (6), Pacak (7), Twardowska (12) , Grajber (4), Borek (libero) oraz Bociek (14), Bałdyga, Gromadowska (1), Żurawska.

Węgry: Z. Kotel (1), Liliom (16), Vacsi (3), Szeles (5), Pallag (11), Szakmary (15), D. Kotel (libero) oraz Szombathleyi (libero), Bodnar Pap (3).
Źródło: sportowefakty.pl