Polki odpadły z mistrzostw Europy po porażce z Niemkami

Polki przegrały z Niemkami w meczu o awans do drugiej rundy mistrzostw Europy piłkarek ręcznych.

W pierwszej, wyrównanej połowie, nie padło zbyt wiele bramek, a ostateczna różnica punktowa również nie była przesadnie okazała. Biało-czerwone przegrywały wprawdzie 10-12, jednak po rezultatach wcześniejszych meczów kibice przyjęli ten wynik z ulgą.

Niestety tuż po przerwie rywalki zdecydowanie się rozkręciły i szybko powiększyły przewagę. W 35 minucie było już 15:11 dla rywalek. Sześć minut później Polki odrobiły dwa z czterech punktów straty, potem przeciwniczki znów odjechały.

Pod koniec spotkania biało-czerwone doprowadziły nawet do remisu, ale ostatnie słowo należało do Niemek. Naidziniavicius trafiła w 58 minucie, ustalając wynik na 23:22 dla jej reprezentacji. Polki przegrały kolejne spotkanie, odpadły z mistrzostw Europy i utrudniły sobie kwalifikację do mistrzostw świata.