Polki pokonały Rosjanki i awansowały do półfinału MŚ!

Ostatnia aktualizacja: 16/12/15 19:32, Komentarzy: 33

372
33

Reprezentacja Polski pokonała Rosję 21:20 w ćwierćfinale Mistrzostw Świata piłkarek ręcznych i awansowała do półfinału.

Pierwsze minuty boju z Rosjankami to fantastyczna gra Polek. Nasze szczypiornistki bardzo dobrze radziły sobie w defensywie, grały agresywnie i zdecydowanie. Świetnie w bramce spisywała się Anna Wysokińska. Po dziesięciu minutach mogliśmy cieszyć się z prowadzenia 4:1. Potem pojedynek trochę się wyrównał, rywalki systematycznie odrabiały straty do reprezentantek Polski - 5:3, 6:5. W 19 minucie mieliśmy już remis 6:6. Za moment Polska ponownie wyszła na prowadzenie - 7:6, 8:6 - które w kolejnych minutach udało się powiększyć - 10:7. Na przerwę nasze zawodniczki schodziły z prowadzeniem 11:9.

Druga odsłona zaczęła się od dwóch błędów Polek i szybkiego wyrównania Rosjanek 11:11. Biało-czerwone błyskawicznie jednak zaczęły grać na swoim wysokim poziomie i zdobyły trzy bramki z rzędu - w 36 minucie spotkania było 14:11 dla naszych szczypiornistek. Przy stanie 15:12 reprezentantki Polski popełniły dwa błędy z rzędu i zrobiło się 15:14. Po chwili rywalki doprowadziły do remisu - 15:15 - a następnie wyszły na jednobramkowe prowadzenie. W kolejnych minutach oglądaliśmy niesamowicie zacięte widowisko, obie drużyny grały punkt za punkt. Na pięć minut przed końcem spotkania na tablicy świetlnej widniał wynik 20:20.

Ostatnie słowo należało jednak do Polek. W ostatniej minucie pojedynku Monika Kobylińska rzuciła bramkę na 21:20 dla naszych szczypiornistek. Po chwili skuteczną interwencją popisała się Weronika Gawlik. Polska ostatecznie pokonała Rosję i awansowała do półfinału Mistrzostw Świata w piłce ręcznej kobiet.

Polska - Rosja 21:20 (11:9)

Polska: Gawlik, Wysokińska - Kobylińska 6, Stachowska, Niedźwiedź 1, Gadzina, Kocela 2, Kudłacz-Gloc 5, Pielesz, Zych, Łabuda, Zalewska 2, Sądej, Stasiak 1, Kulwińska 2, Achruk 2.