Polki przegrały z Białorusinkami w eliminacjach do Mistrzostw Europy

Reprezentantki Polski przegrały z Białorusią 62:79 w trzecim meczu eliminacji do Women EuroBasket 2017.

Nasze zawodniczki bardzo źle zaczęły pojedynek z Białorusinkami. Pierwszą kwartę przegrały różnicą aż 15 punktów. Po tak fatalnym początku polskie koszykarki musiały wziąć się ostro za odrabianie strat. Drugą kwartę wygrały 22:16, ale na przerwę schodziły wciąż z 9-punktową stratą.

Niestety kolejna kwarta to ponownie koszmarna gra reprezentantek Polski - 27:15. Przewaga rywalek wynosiła już 21 punktów i w tym momencie - przed czwartą kwartą - ciężko było myśleć o korzystnym rezultacie. W ostatniej odsłonie naszym koszykarkom udało się jedynie zmniejszyć trochę rozmiary przegranej - 62:79 w całym meczu.

To druga porażka Polek w eliminacjach do przyszłorocznych Mistrzostw Europy w koszykówce kobiet.