Polki przegrały z Włoszkami na otwarcie Mistrzostw Europy

Pal2iyawit/Shutterstock
Polska przegrała z Włochami w pierwszym meczu Mistrzostw Europy 1:3.

Reprezentantki Polski mierzyły się z wyżej notowanymi rywalkami na otwarcie turnieju. Pierwszy set pokazywał jednak coś zgoła odmiennego. Początek to zacięta walka punkt za punkt, a potem nasze siatkarki wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Niestety przy stanie 18:16 Włoszki zaczęły odrabiać straty i szybko zrobiło się 19:18. Set zakończył się wynikiem 25:20 dla przeciwniczek.

Druga odsłona to podobny scenariusz - na początku punkt za punkt, potem przewaga Polek, której tym razem nie oddały do samego końca i wygrały seta 25:21. To było jednak wszystko, na co było dziś stać nasze zawodniczki.

Kolejne sety to zdecydowana przewaga Włoszek. Trzeci zakończył się wynikiem 25:17, a czwarty 25:16 dla rywalek.

Jutro o godzinie 15:30 Polska zmierzy się z Holandią.