Polscy siatkarze lecą do Rio! Bilety zapewnił triumf nad Wenezuelą

Ostatnia aktualizacja: 02/06/16 10:22, Komentarzy: 10

27
10

Zwycięstwo w spotkaniu z Wenezuelą w piątej kolejce gier turnieju kwalifikacyjnego w Tokio dało polskim siatkarzom awans na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro!

Polacy byli zdecydowanymi faworytami pojedynku. Trener Stephane Antiga desygnował do gry następujący skład: Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Michał Kubiak, Rafał Buszek - Paweł Zatorski (libero).

Mistrzowie świata rozpoczęli mecz zgodnie z planem. Bardzo szybko zbudowali swoją przewagę. Na drugiej przerwie technicznej pierwszego seta prowadzili pięcioma punktami i w pełni kontrolowali przebieg gry. Partię zakończył efektowny blok Polaków, którzy pozwolili rywalom na zdobycie 21 punktów.

To wszystko na co było stać tego dnia Wenezuelczyków. Kolejne dwa sety to totalna dominacja polskich siatkarzy, którzy wygrywali do 17 i 18 punktów. Wygrana oznacza, że Polacy zakwalifikowali się do igrzysk olimpijskich. W pięciu meczach odnieśli bowiem pięć zwycięstw. Przed podopiecznymi Antigi jeszcze dwa pojedynki - z Iranem i Australią, ale będą one jedynie szansą na pokazanie się dla zmienników.

Na trzech ostatnich igrzyskach olimpijskich Polacy odpadali w ćwierćfinale. Największy sukces - mistrzostwo olimpijskie - wywalczyli w 1976 roku.

Czy polscy siatkarze wywalczą medal IO w Rio?