Polscy siatkarze mistrzami Europy juniorów!

Ostatnia aktualizacja: 10/09/16 19:21, Komentarzy: 8

2
8

Młodzieżowi reprezentanci Polski w siatkówce mężczyzn pokonali w finale Ukrainę 3:1 i zostali mistrzami Europy juniorów!

Pierwszy set był najbardziej zacięty ze wszystkich. Początek to wyrównana walka punkt za punkt - 8:8. Dopiero przed drugą przerwą techniczną rywalom udało się wyjść na dwupunktowe prowadzenie 14:12. Nasi zawodnicy szybko się jednak pozbierali i już za moment wygrywali 19:16. Potem sytuacja znowu się odwróciła i Ukraińcy zdołali odrobić straty. Pierwszy set trwał najlepsze, ale Polakom w końcu udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść - 29:27.

W drugiej partii polscy siatkarze przez większość czasu kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, lecz znowu roztrwonili trzypunktową przewagę - 17:17. Tym razem jednak podopieczni Sebastiana Pawlika nie doprowadzili do tak dramatycznej końcówki, pokonując ostatecznie przeciwników 25:21.

Trzecia odsłona nie zaczęła się najlepiej dla naszych zawodników - 3:6 - lecz zdołali oni szybko odrobić straty i wyjść na prowadzenie 8:7. Z czasem rywale z Ukrainy radzili sobie coraz lepiej. Jeszcze przed decydującymi momentami trzeciego seta wypracowali sobie przewagę - 20:18 - której nie dali już sobie wydrzeć - 25:21 dla Ukraińców.

Czwarty set to już totalna dominacja biało-czerwonych. Wygrali go wysoko - 25:12 - i sięgnęli po złoty medal na młodzieżowych mistrzostwach Europy.

Polska - Ukraina 3:1 (29:27, 25:21, 21:25, 25:12)