betclic

Polscy siatkarze przegrali z Bułgarią

Ostatnia aktualizacja: 18/05/16 07:36, Komentarzy: 1

0
1
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Polscy siatkarze od porażki rozpoczęli występ w XIV Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Na inaugurację biało-czerwoni ulegli Bułgarii 2:3.

Udział w tym tradycyjnym turnieju stanowi tylko element przygotowań Polaków do gry w kwalifikacjach olimpijskich. Stephane Antiga podkreślał, że tym razem bardziej od wyników interesuje go możliwość sprawdzenia zawodników i dobra gra.

Tej, niestety, nie było zbyt wiele we wtorkowym spotkaniu. Polacy grali nierówno - udane akcje przeplatali ze szkolnymi błędami. Lepsze fragmenty przeplatali ze słabymi. Mieli też problemy z kilkoma kluczowymi elementami gry - w pierwszym secie zupełnie nie funkcjonował ich blok, w trzecim słabo przyjmowali zagrywki rywali. 

Antiga rotował składem. Na rozegraniu zmieniali się Grzegorz Łomacz i Fabian Drzyzga. Na dłużej na parkiecie pojawił się Dawid Konarski, który w najważniejszych meczach będzie zmiennikiem Bartosza Kurka. Zagrał też wracający po kontuzji Mateusz Mika. Nie przełożyło się to jednak na zwycięstwo biało-czerwonych.

W środę Polacy zagrają kolejny mecz turnieju - ich rywalem będzie reprezentacja Belgii.

Polska - Bułgaria 2:3 (21:25, 25:21, 21:25, 26:24, 12:15)

Polska: Łomacz, Kurek, Kubiak, Buszek, Kłos, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Drzyzga, Konarski, Możdżonek, Mika.

Bułgaria: Skrimow, Seganow, Yosifow, Todorow, Penczew, Sokołow, Iwanow (libero) oraz Łapkow, Ananiew, Manczew, Grozdanow.
Źródło: sportowefakty.pl
Dodaj komentarz
Junior
cr71212
Zarejestrowany od: 407 dni
Ilość komentarzy: 188
Oceny: +1462
Kibicuje:
Polska Real Madryt
18.05.2016 / 08:00:54
Szkoda tej porażki w następnym meczu będzie lepiej.Mam taką nadzieję