Polska łatwo wygrywa z Tunezją

FIVB
Na początek Pucharu Świata biało-czerwoni bez problemów pokonali reprezentację Tunezji.

Mecz nie miał wielkiej historii, praktycznie w żadnym z setów rywale nie zagrozili naszym kadrowiczom.

W pierwszym secie nasi prowadzili nawet 11-5, potem 19-12 i stało się jasne, że tej części meczu nie przegrają. Ostatecznie zwyciężyli 25-17 po fenomenalnym bloku Kubiaka.

Drugi set rozpoczął się ponownie od kilkupunktowej przewagi Polaków. Prowadziliśmy nawet 19-11, wygrywając ostatecznie "do piętnastu".

Trzecia partia to jedyny moment, gdy Tunezyjczycy złapali z nami kontakt i na pierwszą przerwę techniczną schodzili z jednopunktowym prowadzeniem. Na wiele więcej stać ich jednak nie było, druga przerwa to już nasze prowadzenie 16-14 i pewny triumf w całym secie 25-20.

Polska - Tunezja 3:0 (25:17, 25:15, 25:20)

Polska:Grzegorz Łomacz, Bartosz Kurek, Mateusz Bieniek, Piotr Nowakowski, Rafał Buszek, Mateusz Mika, Paweł Zatorski (L) - Dawid Konarski, Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Karol Kłos, Artur Szalpuk

Jutro biało-czerwonych czeka dużo trudniejsze zadanie: mecz z Rosją.