betclic

"Polska ma przewagę tylko na dwóch pozycjach"

Ostatnia aktualizacja: 02/09/15 22:34, Komentarzy: 1

0
1
Fot. ASInfo

Przed meczami eliminacyjnymi do EURO dziennikarz "Kickera", Manfred Muenchrath, opowiedział "Przeglądowi Sportowemu" o tym, jak zmieniło się postrzeganie naszej piłki w Niemczech i o tym, którzy z naszych piłkarzy śmiało mogliby znaleźć się w pierwszym składzie kadry Joachima Loewa.

- Najkorzystniejsze dla wizerunku polskiego futbolu w Niemczech było zeszłoroczne zwycięstwo nad naszą reprezentacją. Dla wielu osób był to moment, w którym odkryli, że u was też potrafią dobrze grać w piłkę. Oprócz tego wszyscy znają i szanują piłkarzy, którzy grają w Bundeslidze. Nawet jeśli Jakub Błaszczykowski teraz odszedł, wszyscy dobrze o nim myślą - powiedział.

- Można powiedzieć, że Polacy mają największe atuty tam, gdzie Niemcy mają największe słabości. Lewandowski spokojnie miałby miejsce w podstawowym składzie reprezentacji Niemiec i byłby dla niej wzmocnieniem. Zdrowy Piszczek na pewno też. Ale na tym raczej koniec. I tak zawsze chodzi o całą drużynę, ale jeśli przeanalizować pojedyncze pozycje, chyba tylko na tych dwóch Polacy mają przewagę. To chyba jednak zrozumiałe. Polska wygrała rok temu z Niemcami, ale Niemcy też rok temu, zdobyły mistrzostwo świata - oceniał Muenchrath.
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz
Kapitan
nemrod51021
Zarejestrowany od: 1158 dni
Ilość komentarzy: 5335
Oceny: +33167
Kibicuje:
Wisła Kraków Polska Real Madryt
03.09.2015 / 13:34:41
Lewy lepszy Mullera, Piszczu lepszy od Howedesa, jak dla mnie w obecnej formie Krychowiak lepszy od Bastiana i chyba tyle chociaż patrząc na grę Glika mógłby spokojnie rywalizować z niemieckimi obrońcami a miano lepszego obrońcy i tak jest bo mamy mniej straconych goli od Niemców.