Polska pokonała Tunezję i wygrała turniej kwalifikacyjny do igrzysk

MediaPictures.pl/Shutterstock
Reprezentanci Polski w piłce ręcznej pokonali Tunezję 28:24 i tym samym zajęli pierwsze miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Polacy udział w igrzyskach zapewnili sobie już wcześniej - po zwycięstwie z Chile. Spotkanie z Tunezją było pojedynkiem o pierwsze miejsce w turnieju, ale także o rozstawienie w pierwszym koszyku podczas losowania grup do igrzysk olimpijskich.

Biało-czerwoni prowadzili niemal od pierwszych minut, ale nie potrafili wypracować sobie większej przewagi nad rywalem - 8:7 po kwadransie gry i 15:13 po pierwszej odsłonie.

W drugiej połowie podopieczni Tałanta Dujszebajewa konsekwentnie jednak powiększali przewagę, by po 45 minutach gry prowadzić 22:18. Końcówka spotkania to pewna gra naszych zawodników, którzy nie pozwalali przeciwnikom na odrabianie strat.

Polska ostatecznie wygrała z Tunezją 28:24. Było to trzecie zwycięstwo w turnieju kwalifikacyjnym. Biało-czerwoni wywalczyli zatem pierwszy koszyk podczas losowania grup igrzysk w Rio.