Ukraina pokonana, Polska awansuje do 1/8 finału!

MediaPictures.pl/Shutterstock
Polska pokonała Ukrainę 1:0, a Niemcy również 1:0 wygrali z Irlandią Północną. Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w grupie C i w 1/8 finału spotkają się ze Szwajcarią.

Po pierwszych kilku minutach powinno już być 2:0 dla biało-czerwonych. Najpierw sytuacji sam na sam nie wykorzystał Arkadiusz Milik, a za moment z kilku metrów uderzał Robert Lewandowski, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Z biegiem czasu jednak mecz się wyrównał i to Ukraińcy mieli swoje szanse - zablokowany strzał Zozulji przez Michała Pazdana, sytuacja sam na sam Jarmołenki czy próby Konoplianki.

Podopieczni Adama Nawałki odpowiedzieli na ataki rywali w zasadzie raz, kiedy piłkę wysoko przejął Grzegorz Krychowiak i zagrał ją do Roberta Lewandowskiego. Nasz napastnik wypracował sobie pozycję strzelecką, lecz nie trafił w bramkę.

Tymczasem w korespondencyjnym starciu Niemcy przez całą pierwszą połowę mieli sporą przewagę, którą udokumentowali bramką w 29 minucie. Jej autorem był Mario Gomez, a podawał mu Thomas Mueller.

Biało-czerwoni doskonale zaczęli drugą odsłonę. W 54 minucie przeprowadzili fantastyczną akcję, którą wspaniałym strzałem wykończył Jakub Błaszczykowski.

Chwilę później Polacy próbowali pójść za ciosem. Robert Lewandowski podał do nadbiegającego Bartosza Kapustki, ale ten trafił tylko w boczną siatkę.

W 81 minucie niebezpiecznie zrobiło się pod naszą bramką, kiedy w polu karnym głową uderzał Zozulia. Ukrainiec minimalnie chybił. Za moment kapitalną interwencją przy strzale Rotana popisał się Fabiański.

Więcej goli już nie zobaczyliśmy i Polska ostatecznie wygrała 1:0.

Takim samym rezultatem zakończył się mecz Niemiec z Irlandią Północną. W drugiej połowie to zawodnicy Joachima Loewa mieli przewagę, ale nie potrafili tego przełożyć na kolejne trafienie. Dwoił się i troił bramkarz Irlandii Północnej, McGovern.