betclic

Polska przegrywa z Iranem, ale awansuje na igrzyska

Ostatnia aktualizacja: 04/06/16 10:48, Komentarzy: 2

0
2
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Polacy przegrali z Iranem w turnieju kwalifikacyjnym do IO, ale i tak zagrają w Brazylii.

Po tym, jak biało-czerwoni wywalczyli sobie awans na igrzyska w Rio, nasz trener postanowił dać szansę rezerwowym. Na placu gry zameldowali się rozgrywający Fabian Drzyzga, przyjmujący Artur Szalpuk, środkowy Mateusz Bieniek, libero Piotr Gacek, środkowy Piotr Nowakowski.

Zmiany dały błyskawiczny efekt - niestety chyba nie taki, o jakim myślał Stephane Antiga. Polacy dość gładko przegrali dwie pierwsze partie do 20 i do 18. Irańczycy walczyli jednak "o życie", oni awansu na igrzyska sobie jeszcze nie zapewnili, potrzebowali właśnie zwycięstwa z Polakami.

Bardziej wyrównana okazała się trzecia odsłona, w której wynik cały czas był stykowy, żadna z drużyn nie odskoczyła rywalowi na więcej niż dwa punkty. Przynajmniej aż do samej końcówki, w której od stanu 19:19 zdobyliśmy cztery kolejne punkty, a o czas poprosił szkoleniowiec rywali.

Niewiele to dało, bo po punkcie Szalpuka oraz kiepskim ataku przeciwników wygraliśmy tę partię do 20.

Czwartą część gry znów mocno zaczął Iran, który na pierwszą przerwę techniczną schodził z aż pięciopunktowym prowadzeniem. Potem biało-czerwoni zniwelowali stratę do dwóch punktów, następnie... znów pozwolili rywalom odskoczyć, by na drugą przerwę techniczną ponownie zbliżyć się na odległość dwóch punktów.

Wyrównana walka trwała do samego końca, jednak w decydujących fragmentach lepsi okazali się reprezentanci Iranu, którzy wygrali po wyjątkowo długim finiszu wygrali do 32 i tym samym całe spotkanie 3:1.
Źródło: własne
Dodaj komentarz
Kapitan
ClassicStrikers
Zarejestrowany od: 824 dni
Ilość komentarzy: 4173
Oceny: +34782
Kibicuje:
Liverpool FC Polska
04.06.2016 / 11:47:46
To już towarzyskie spotkanie dla nas :P
Senior
lech.pl
Zarejestrowany od: 974 dni
Ilość komentarzy: 578
Oceny: +3571
Kibicuje:
Santos West Ham United Meksyk SC Heerenveen Lech Poznań Cracovia Arka Gdynia Polska Elche CF KSZO Ostrowiec
04.06.2016 / 11:38:56
Gratulacje dla chłopaków, że awansowali, tylko tego meczu szkoda, że przegrali