Polska rozbita przez Słowenię w kwalifikacjach do igrzysk w hokeju na lodzie

katatonia82, Shutterstock
Reprezentanci Polski w hokeju na lodzie nie zaczęli dobrze turnieju kwalifikacyjnego do zimowych igrzysk olimpijskich. Biało-czerwoni w pierwszym meczu przegrali ze Słowenią aż 1:6.

Rywal już w pierwszej tercji zdołał wbić naszym zawodnikom dwa gole i prowadził pewnie 2:0. W drugiej kontrolował przebieg spotkania i dorzucił jeszcze trzy trafienia, wygrywając aż 5:0. W tym momencie wiadomo było, że Polacy nie mają już szans na zwycięstwo. W trzeciej tercji zdołali zdobyć jedynie bramkę honorową, przegrywając wyraźnie 1:6.

Biało-czerwoni po tak wysokiej porażce mają już tylko minimalne szanse na awans na igrzyska. Naszym następnym przeciwnikiem będzie gospodarz turnieju kwalifikacyjnego, Białoruś.