betclic

"Polska siatkówka kobiet może się skończyć"

Ostatnia aktualizacja: 02/10/15 10:26, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Zorro2212, wikicommons

Andrzej Niemczyk krytykuje selekcjonera polskich siatkarek Jacka Nawrockiego. Jego zdaniem żeńską siatkówkę w naszym kraju czeka trudna przyszłość.

Biało-czerwone przegrały wczoraj w ćwierćfinale mistrzostw Europy z Holandią 1:3. Polki podczas całego turnieju wygrały tylko dwa mecze - grupowy ze Słowenią i baraż o ćwierćfinał z reprezentacją Białorusi. Z lepszymi drużynami - Włoszkami i dwukrotnie Holenderkami - dwukrotnie przegrywały.

Niemczyk, który poprowadził polskie siatkarki do złotych medali mistrzostw Europy w 2003 i 2005 roku, skrytykował pracę Jacka Nawrockiego. Doświadczony szkoleniowiec mówi wręcz o "partyzantce".

- Szukał ustawienia szóstki w trakcie turnieju. To nie ma prawa zdarzyć się podczas najważniejszej imprezy - grzmi Niemczyk na łamach "Przeglądu Sportowego".

Polki zakwalifikowały się do turniejów eliminacyjnych do igrzysk w Rio de Janeiro. Zdaniem Niemczyka kwestia awansu olimpijskiego to być albo nie być kobiecej siatkówki w Polsce.

- Jeżeli ten zespół nie wywalczy kwalifikacji, to siatkówka żeńska może się w Polsce skończyć. Niektóre ze starszych zawodniczek, które marzą o igrzyskach, podziękują za grę w kadrze. A młodsze? Jeśli porównujemy je z innymi nacjami, to jesteśmy daleko w tyle. W męskiej siatkówce świecimy przykładem, w żeńskiej sytuacja wygląda tragicznie - komentuje Niemczyk.
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz
Senior
Justynafctg
Zarejestrowany od: 1704 dni
Ilość komentarzy: 321
Oceny: +4158
Kibicuje:
Anglia Niemcy Polska
02.10.2015 / 13:16:23
Zacznijmy od tego, że poziom finansowania kobiecej siatkówki jest na żenującym poziomie. Wygrały Mistrzostwa i finansowanie zespołu poszło na łeb na szyje, bo reprezentacja się posypała przez Marco Bonitte, który rozwalił zespół a tylko dlatego, że nasze siatkarki nie chciały iść na kolacje ze sponsorami, To są zawodniczki a nie panienki do towarzystwa. Od tamtego czasu w żeńskiej siatkówce źle się dzieje.