Polska-Gibraltar [na żywo]

To mecz z serii tych, które trzeba po prostu wygrać. Jeśli reprezentacja Polski zupełnie serio myśli o awansie na Euro 2016, to w pojedynku z Gibraltarem ma obowiązek zdobyć trzy punkty. Zdecydowanie niżej notowany zespół, dostający po kilka bramek od każdego napotkanego w eliminacjach rywala, powinien być tylko przystankiem w drodze do decydujących październikowych starć.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polski z Gibraltarem. By uzyskać najnowsze informacje wystarczy odświeżyć stronę.

KONIEC
Wilk syty i owca cała - nastrzelaliśmy sporo bramek, ale pozwoliliśmy też rywalom zaliczyć trafienie honorowe. Sytuacja w grupie nadal wygląda dla nas dobrze, zajmujemy drugie miejsce o 2 punkty za Niemcami i tyle samo oczek przed Irlandią.

92 minuta
Koniec! Polska wygrywa z Gibraltarem 8-1!

90 minuta
Sędzia doliczył dwie minuty, które wykorzystaliśmy na trzy wrzutki w pole karne rywala. Gibraltarczycy wykorzystali te minuty na trzykrotne zażegnanie niebezpieczeństwa.

89 minuta
Gościom najwyraźniej spodobało się zdobywanie bramek, bo spróbowali jeszcze raz. Tym razem jednak piłkę posłaną do napastnika zatrzymał Glik.

87 minuta
Gosling strzela nam bramkę.
Jeszcze raz: Gibraltarczyk zdobywa bramkę przeciwko reprezentacji Polski. 8-1, uczcijmy to chwilą zadumy.

87 minuta
Mila zmienia Olkowskiego.

85 minuta
Milik znalazł się w dogodnej sytuacji, ale chyba pożałował rywali i postanowił ich bardziej nie krzywdzić, więc wpadając w pole karne wypuścił sobie piłkę tak daleko, że z akcji zrobiła się kontra rywali. Ale ją spalili.

83 minuta
Grosicki ma chyba patent na bycie wszędzie tam, gdzie coś się dzieje. Tym razem wrzuca w pole karne, przeciwnik wybija. Próbujemy z dystansu, przeciwnik blokuje. Gibraltarczycy wyraźnie uwzięli się na naszych.

81 minuta
Kolejna akcja flanką Grosickiego, skrzydłowy Rennes jest już blisko linii końcowej, ale na jego drodze staje defensor i staje na tyle skutecznie, że nie tylko zatrzymuje Grosika, ale jeszcze odbija od niego piłkę i rywal zacznie od bramki.

80 minuta
Lopez zmienia Casciaro. Jak się słusznie domyślacie, to zmiana w ekipie gości.

78 minuta
Znów Fabiański! Rozprężyli się biało-czerwoni wyraźnie. Tym razem przed naszym bramkarzem stanął Walker, ale Polak znów stanął na wysokości zadania.

75 minuta
Fabiański! Fenomenalna interwencja naszego bramkarza, w obronie gramy jakiś horror - Olkowski dał się zrobić jak dziecko rywalowi, dogranie w pole karne zakończyło się niezwykle groźną sytuacją, ale uderzenie Chipoliny z pierwszej piłki fantastycznie wyjął Fabian. Brawo!

74 minuta
Kaaapuuustka! Co za debiut - ponownie ze skrzydła dogrywał Grosicki, ponownie wystarczyło tylko dołożyć stopę i golkiper rywala był bez szans, 8-0!

72 minuta
MILIK! AREK MILIK GOL! Zieliński ładnie tańczy z piłką przed polem karnym rywala, znajduje Grosickiego na skrzydle, ten zagrywa do Milika, który dostawia stopę i mamy siódmą bramkę!

65 minuta
Chipolina wpada w nasze pole karne i groźnie strzela! Pozwalamy rywalom na wiele, na szczęście na posterunku jest Fabiański i odbija piłkę. Obrońcy wykopują ją poza pole karne - uff!

63 minuta
Debiutant póki co z debiutancką tremą - Kapustka zaczął od niecelnego podania do Grosika.

62 minuta
Debiut! Kubę Błaszczykowskiego zmienia młodziutki pomocnik Cracovii, Bartosz Kapustka.

59 minuta
Rywale w polu karnym faulują Roberta Lewandowskiego, sędzia dyktuje rzut karny. Do jedenastki podchodzi... Kuba Błaszczykowski i zupełnie zmyla bramkarza Gibraltaru. 6-0!

58 minuta
Karny dla Polaków!

57 minuta
GOL! Arek Milik dostaje prostopadłą piłkę, którą perfekcyjnie wykorzystuje, 5:0!

52 minuta
Kolejna akcja Gibraltaru, trener Nawałka chyba zarządził przećwiczenie gry obronnej. Wybijamy dośrodkowanie w nasze pole karne, wychodzimy z kontrą, ale gubimy się w rozegraniu.

50 minuta
Znowu Walker i znowu nic z tego nie wychodzi, biało-czerwoni rozpoczęli drugą połowę tak, jakby chcieli zachęcić przeciwnika do ataków. Gibraltar korzysta.

48 minuta
Walker piekielnie mocno uderza na naszą bramkę, ale niecelność strzału była równie wielka, co jego moc.

47 minuta
Lewandowski wbiega w pole karne, strzela z lewej nogi i... niestety prosto w bramkarza, nie ma gola.

45 minuta

Koniec pierwszej połowy. Polska dominuje i zasłużenie prowadzi 4:0.

41 minuta

Polacy faulują. Gibraltar zaczyna spod własnej bramki.

40 minuta

Strzał Kuby. Rzut rożny.

39 minuta

Akcja Grosickiego, dośrodkowanie zatrzymane przez bramkarza rywala.

37 minuta

Milik ponownie przed szansą i znowu jej nie wykorzystał.

35 minuta

Kolejne uderzenie Milika. Broni Perez.

34 minuta

Polacy na połowie rywala. Długo utrzymują się przy piłce.

29 minuta

4:0! Lewandowski strzela, Milik asystuje.

27 minuta

Milik uderza. Niecelnie

26 minuta

Pierwszy celny strzał Gibraltaru.

22 minuta

Dwa rzuty rożne Polski. Oba nie najlepiej wykonane.

21 minuta

Lewandowski sam na sam! Broni Perez.

19 minuta

3:0! Gol Lewandowskiego - 28 dla reprezentacji.

18 minuta

Rzut rożny dla Polski. Zamieszanie w polu karnym. Gibraltar wybija piłkę.

15 minuta

2:0! Grosicki znowu strzela!

12 minuta

Rzut rożny dla Gibraltaru. Łapie Fabiański.

9 minuta

Groźna sytuacja pod naszą bramką. Sędzia odgwizdał spalony.

8 minuta

GOL! Kamil Grosicki zdobywa bramkę.

minuta

Milik pudłuje w wybornej sytuacji.

minuta

Dwie-trzy akcje rywali, zupełnie niegroźne.

3 minuta

Gibraltar atakuje.

2 minuta

Spalony Milika

minuta

Rzut rożny. Niewykorzystany.

1 minuta

Zaczynamy!

20:41

Zawodnicy są już na boisku. Pora na hymny.

20:40

Reprezentacja Gibraltaru rozegrała do tej pory 13 oficjalnych spotkań międzypaństwowych – przegrała 10, zremisowała 2, wygrała jeden - z Maltą - strzeliła 4 gole, straciła 49.

20:38

20:36

Allen Bula, szkoleniowiec niegdyś prowadzący drużynę juniorów słowackich Koszyc, gdzie wynalazł dla piłkarskiego świata Nemanję Maticia, nie pracuje już z reprezentacją Gibraltaru. Jego następcą został Jefffey Wood, człowiek kierujący drużynami z regionalnych lig Londynu, zespołami z Malty i Gibraltaru, trener bramkarzy w Norwich City oraz w młodzieżowych drużynach Walii do lat 17 i 19.

20:34

Czasami mamy ustalony trening i nagle niektórzy zawodnicy zostają wezwani do roboty, więc ich tracę. To przypomina trochę koszmar – żalił się były już selekcjoner Gibraltaru, Allen Bula, na łamach magazynu „When Saturday Comes”.

20:32

20:30

Zawodnicy do kadry wyławiani są z  miejscowej, amatorskiej ligi. Jeśli piłkarze nie mogą skorzystać z jedynego dostępnego pełnowymiarowego boiska, to muszą improwizować z treningami – Idziemy wtedy pobiegać po ulicach, na parkingu natomiast trenujemy sprinty i wykonujemy różne ćwiczenia – opowiada na łamach  nydailynews.com Jeremy Lopez, pomocnik. Od 9 do 17 pracuje, na treningi chodzi 3-4 razy w tygodniu – Mam trzy życia: pracę, rodzinę i futbol – chwali się. Kiedy reprezentuje Gibraltar bierze tydzień wolnego.

20:28

W obecnej kadrze Gibraltaru znajdziemy jednego zawodnika z angielskich muraw – Jake’a Goslinga, z występującego w Conference League Bristol Rovers. Kapitanem ekipy jest natomiast Roy Chipolina, celnik z zawodu. Jego daleki krewny, Joseph Chipolina, to recepcjonista. Bramki strzeże zaś strażak Jordan Perez, a najgroźniejszy zawodnik, napastnik Kyle Casciaro, to agent spedycyjny. Bracia Lee oraz Ryan Casciaro pracują jako policjanci. Obrońca Jack Sergeant jest jeszcze studentem.

20:26

Przed pierwszym oficjalnym meczem ze Słowacją reprezentanci Gibraltaru odwiedzili centrum handlowe w Portugalii, gdzie rozgrywali spotkanie, aby zaopatrzyć się w odpowiednie obuwie sportowe, gdyż nigdy nie grali na trawiastym boisku.

20:24

Adam Nawałka na konferencji prasowej przed meczem z Gibraltarem powiedział, że nie ma żadnych wymówek i mówienia o jakimkolwiek zmęczeniu.

20:22

Na wspomnianym 5-tysięcznym stadionie Victoria, nieposiadającym miejsc siedzących, odbywają się wszystkie mecze ligowe. A kolejkę ligową gra się tego samego dnia, najczęściej od godziny 16 do 22. Spotkania międzypaństwowe zaś reprezentacja rozgrywa na portugalskim Estádio Algavre, gdzie zmieściliby się wszyscy mieszkańcy Gibraltaru.

20:20

Nie ma tam trawiastego boiska, a jedyne pełnowymiarowe na obiekcie Victoria Stadium ma sztuczną nawierzchnię. Drugie pełnowymiarowe należy do ministerstwa obrony.

20:18

Największym piłkarskim sukcesem Gibraltaru było wygranie turnieju Island Games w 2007 roku, czyli wyspiarskiego mundialu dla drużyn niezrzeszonych w FIFA.

20:16

20:14

Reprezentacja Gibraltaru po raz pierwszy zebrała się w 1901 roku. Zagrała jednak dopiero 22 lata później, przegrywając z Sevillą 0:2. W 1949 roku udało się jej nawet zorganizować mecz z Realem Madryt. Spotkanie z "Królewskimi" zakończyło się sensacyjnym remisem.

20:12

W 2011 UEFA przyznała Gibraltarowi tymczasowe członkostwo, które zezwoliło im na zgłaszanie reprezentacji do lat 17 i 19 w oficjalnych międzynarodowych turniejach. Od 24 maja 2013 roku Gibraltar jest już pełnoprawnym członkiem UEFA.

20:10

Choć federacja Gibraltaru jest jedną z najstarszych na świecie – siódma najstarsza – założoną w 1895, choć piłka zawędrowała do nich wcześniej niż do Hiszpanii, to do rodziny UEFA wstąpili dopiero dwa lata temu.

20:08

W naszej kadrze po meczu z Niemcami doszło do dwóch zmian - zgrupowanie opuścili Łukasz Piszczek oraz Karol Linetty.

20:06

W Gibraltarze piłkę kopie 600 zawodników, graczy wszystkich kategorii wiekowych jest tam 1650, a klubów 22 – 8 z nich występuje w pierwszej lidze, pozostałe 14 w drugiej. Na ligowe mecze przychodzi od 200 do 1000 widzów.