Polski obrońca znów trafił do siatki. Niezwykła skuteczność stopera, goni Roberta Lewandowskiego

Foto Gareth Evans/News Images/SIPA USA/PressFocus
Michał Helik w tym sezonie jest niezwykle skuteczny w Huddersfield, przynajmniej jak na środkowego obrońcę. W noworocznym meczu z Leicester City Polak znów trafił do siatki, ale jego drużyna przegrała aż 1:4.
28-latek opuścił latem Barnsley, aby pozostać na drugim poziomie rozgrywkowym w Anglii. W Huddersfield ma pewne miejsce w wyjściowej jedenastce.
Jego drużyna walczy o utrzymanie w Championship i w poniedziałek miała wyjątkowo trudne zadanie. Mierzyła się bowiem na wyjeździe z liderującym Leicester City.
"Lisy" pewnie zmierzają po awans i wszystko wskazuje na to, że po roku wrócą do elity. W Nowy Rok gospodarze nie mieli żadnego problemu z odniesieniem zwycięstwa.
Po pierwszej połowie Leicester City prowadziło 1:0 po golu Cannona. Po przerwie wynik podwyższył Pereira, w wspomniany Cannon skompletował dublet.
W 63. minucie na bramki rywali odpowiedział właśnie Michał Helik. Dla Polaka było to już siódme trafienie w bieżących rozgrywkach Championship. Tylko o jedną bramkę więcej w lidze ma Robert Lewandowski.
Ten gol nie wystarczył jednak Huddersfield do zdobycia choćby punktu. Ostatecznie Leicester City wygrało aż 4:1, a wynik ustalił Mavididi.
Maciej Pietrasik01 Jan · 17:59