betclic

Polski skoczek: O kant d... rozbić takie zawody

Ostatnia aktualizacja: 30/11/15 10:25, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Clément Bucco-Lechat, wikicommons

Kolejny zmarnowany weekend za skoczkami narciarskimi. W ciągu trzech dni w Kuusamo udało się przeprowadzić tylko serię treningową i rozpocząć jeden z dwóch zaplanowanych konkursów. Na więcej nie pozwolił wiatr i nieudolność organizatorów.

Można powiedzieć, że tradycji stało się zadość. Wiatr od wielu lat utrudnia przeprowadzenie konkursów w Kuusamo, ale fiński ośrodek wciąż znajduje się w kalendarzu Pucharu Świata. Być może cierpliwość działaczy FIS w końcu się wyczerpie, bo tym razem zawiedli także organizatorzy. Gdy z powodu wysokiej temperatury rozpuściły się tory, to okazało się, że urządzenia do ich mrożenia nie działają. Nie udało się przeprowadzić choćby jednej serii z dwóch zaplanowanych konkursów.

Niezadowoleni z takiego obrotu spraw byli oczywiście skoczkowie, którzy przez kilka dni czekali na dogodne warunki do skakania. Nie doczekali się.

- Skoki w Kuusamo nie mają sensu. Trzeba to otwarcie powiedzieć, bo co roku przyjeżdżamy tu na wycieczkę. Moim zdaniem to o kand d... rozbić takie zawody - mówi Jan Ziobro.

Kolejny przystanek Pucharu Świata zaplanowano w norweskim Lillehammer. Skoczkowie mają tam rywalizować od 4 do 6 grudnia.
Źródło: Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
bonzo
Zarejestrowany od: 1164 dni
Ilość komentarzy: 4680
Oceny: +1683
Kibicuje:
Polska Błękitni Stargard Szczeciński
30.11.2015 / 13:37:19
i to o kant odmrożonej dupy...