Cudowny wieczór Polaków w LM! Lewandowski z golem, dwa trafienia Milika! [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 13/09/16 19:54, Komentarzy: 44

36
44

Zaczęła się kolejna edycja Ligi Mistrzów. Tym razem wyjątkowa dla naszej piłki, ponieważ po raz pierwszy od dwudziestu lat mamy reprezentanta w fazie grupowej, a oprócz tego jeszcze nigdy nie mieliśmy tylu Polaków odgrywających wiodące role w klubach występujących w tych rozgrywkach. Roberta Lewandowskiego, Arkadiusz Milika oraz Grzegorza Krychowiaka grają od pierwszych minut. Szansę na występ ma także Piotr Zieliński, który znalazł się na ławce rezerwowych.

Strzelanie w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów zaczęło się w Paryżu. Gospodarze już w pierwszej minucie spotkania wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył Edinson Cavani, który strzałem głową po dośrodkowaniu Auriera pokonał bramkarza Arsenalu.

Bardzo szybko premierowe trafienie w tegorocznej fazie grupowej LM zaliczył również Robert Lewandowski. Polak w 28 minucie pewnie wykorzystał rzut karny w meczu z FK Rostów.

Natomiast w meczu Dynama Kijów z SSC Napoli w 36 minucie na listę strzelców w pisał się Arkadiusz Milik. Nasz napastnik zdobył bramkę na 1:1 po uderzeniu głową.

Tuż przed przerwą Polak podwyższył na 2:1. Po raz drugi pokonał bramkarza rywali strzałem głową.

A oto składy, w jakich wyszły poszczególne drużyny:

PSG: Areola - Aurier, Marquinhos, Thiago Silva, Maxwell - Krychowiak, Verratti, Rabiot - Di Maria, Cavani, Matuidi

Arsenal: Ospina; Bellerin, Mustafi, Koscielny, Monreal; Cazorla, Coquelin; Iwobi, Ozil, Oxlade-Chamberlain; Sanchez

SSC Napoli: Reina, Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam, Allan, Jorginho, Hamšík, Callejón, Milik, Mertens

Bayern Monachium: Neuer; Rafinha, Martinez, Hummels, Alaba; Kimmich, Thiago, Vidal; Muller, Costa, Lewandowski
Źródło: własne/Twitter