Pomocnik Lechii Gdańsk przeszedł operację kolana

Skrzydłowy Lechii Gdańsk, Michał Mak, przeszedł dzisiaj operację kolana – poinformowano na stronie internetowej trójmiejskiego klubu. 24-latek nie będzie mógł występować przez sześć tygodni.

Mak urazu doznał podczas sobotniego meczu z Legią Warszawa. W 87. minucie gry zmienił go Martin Kobylański. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

W przypadku kontuzji Michała przeprowadzenie zabiegu było niezbędne. Na szczęście w jego trakcie nie było żadnych komplikacji. Po wyjściu z kliniki zawodnik będzie mógł skupić się na rehabilitacji. Przerwa potrwać powinna około sześć tygodni – powiedział lekarz Lechii, Maciej Pawlak.

Wychowanek Babiej Góry Sucha Beskidzka w bieżącym sezonie rozegrał 23 mecze w Ekstraklasie. Zdobył w nich sześć goli i zaliczył dwie asysty.