betclic

Pomocnik Manchesteru United nie przejmuje się krytyką

Ostatnia aktualizacja: 05/11/15 10:53, Komentarzy: 1

0
1
Fot. mooinblack / Shutterstock.com

Michael Carrick broni sposobu gry obranego przez Louisa van Gaala. - Chodzi przecież o wynik, prawda? - retorycznie pyta pomocnik Manchesteru United.

Styl gry preferowany przez van Gaala ma wielu przeciwników. Holendra za zbyt zachowawczy futbol krytykują telewizyjni eksperci i kibice, którzy dają wyraz swojemu niezadowoleniu także podczas meczów. W trakcie wtorkowego spotkania Ligi Mistrzów z CSKA Moskwa skandowali hasła namawiające drużynę do atakowania, a zmianę Anthonego Martiala na Marouane'a Fellainiego przyjęli gwizdami.

Z głosami krytyki nie zgadza się Michael Carrick. Pomocnik "Czerwonych Diabłów" jest zdziwiony, że pojawiają się one również po wygranych meczach.

- Chodzi przecież o wynik, prawda? Oczywiście, że chcemy grać ekscytujący futbol i strzelać dużo goli, ale nie zawsze jest to takie łatwe. Nasi rywale często bronią się całą drużyną - zauważył Carrick.

- Dzisiaj rozmawia się o taktyce więcej niż kiedyś. Nasza gra opiera się na posiadaniu piłki. Chcemy dominować. Jako drużyna gramy inaczej, niż w przeszłości, ale dla mnie to oczywiste. Różni menedżerowie preferują różne style gry. Nie sądzę jednak, by nasza gra pod wodzą van Gaala stała się bardziej defensywna, czy zachowawcza - dodał Carrick.
Źródło: Goal.com
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
sebastian840918
Zarejestrowany od: 553 dni
Ilość komentarzy: 2376
Oceny: +27147
Kibicuje:
Manchester United Werder Brema Legia Warszawa Polska
05.11.2015 / 21:10:43
Zachowawcza wypowiedz Carrick-a, raczej nie powinna nikogo dziwić.
Nie jest tajemnicą że łatwo popaść w niełaskę u LVG, a oznacza to długie siedzenie na ławce.