Porażka Arki Gdynia z Drutex-Bytovią

Ostatnia aktualizacja: 25/10/16 19:48, Komentarzy: 3

0
3

W meczu 1/4 finału Pucharu Polski, pierwszoligowa Drutex-Bytovia Bytów pokonała przedstawiciela LOTTO Ekstraklasy, Arkę Gdynia 2:1.

Na stadionie MOSiR w Bytowie prowadzenie w 29. minucie spotkania objęli gospodarze. Po dośrodkowaniu Mateusza Klichowicza piłkę do siatki rywali z bliskiej odległości wpakował Janusz Surdykowski. Prowadzenie Drutex-Bytovia powiększyła w drugiej połowie. W 82. minucie Jakub Bąk pewnym strzałem pokonał Pavelsa Steinborsa, a drugą asystę w tej akcji zanotował Mateusz Klichowicz.

Goście z Gdyni próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale zdołali zdobyć jedynie bramkę kontaktową. W 85. minucie meczu po zagraniu Dominika Hofbauera do siatki bytowian trafił Paweł Abbott.

Mecz rewanżowy zostanie rozegrany 30 listopada w Gdyni.