Porażka Club Brugge na wyjeździe z Genk

KRC Genk wygrał przed własną publicznością z Club Brugge 3:2 (1:1) w niedzielnym meczu 28. kolejki ligi belgijskiej.

Kibice zgromadzeni na Cristal Arena na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 15. minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Thomas Meunier, a asystował mu Sander Coopman. Gospodarze doprowadzili do wyrównania jeszcze przed przerwą. Bramkarza przyjezdnych pokonał Nikolaos Karelis, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

Po zmianie stron miejscowi wyszli na prowadzenie, a do siatki trafił Thomas Buffel. Trzeciego gola dla podopiecznych Petera Maesa zdobył Mbwana Samata. Wynik rywalizacji ustalił natomiast Hans Vanaken.

KRC Genk zajmuje aktualnie piąte miejsce w tabeli ligi belgijskiej. Trzykrotny mistrz Belgii ma na swoim koncie 45 punktów, z kolei Club Brugge zdobył do tej pory 58 "oczek" i znajduje się na pierwszej pozycji.