Porażka Hearts, cały mecz Augustyna

Piłkarze Dundee United pokonali u siebie Heart of Midlothian FC 2:1 (1:0) w sobotnim spotkaniu 27. kolejki szkockiej Premier League.

Na Tannadice Park cały mecz w ekipie gości zaliczył Błażej Augustyn. Zespół z Edynburga pięć minut przed przerwą stracił jednego zawodnika, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Jordan McGhee.

Osłabieni przyjezdni już trzy minuty później musieli wyciągać piłkę z siatki, kiedy to na listę strzelców wpisał się Iworyjczyk Guy Demel. Trzy minuty po zmianie stron wyrównał
co prawda Jamie Walker, ale napór gospodarzy przyniósł im efekt w samej końcówce.

Dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry czwarte w sezonie zwycięstwo zamykającym tabelę "Mandarynkom" zapewnił Irlandczyk Paul Paton. "Serca" doznały w ten sposób piątej porażki w bieżących rozgrywkach, ale pozostały na trzeciej pozycji w klasyfikacji. Prowadzi Celtic z sześcioma punktami przewagi nad Aberdeen FC.