Porażka Hellas Verony z Bologną

El passs, wikipedia
W spotkaniu 12. kolejki włoskiej Serie A Hellas Werona przegrał przed własną publicznością z FC Bologną 0:2. Pełne 90 minut na ławce rezerwowych gospodarzy przesiedział Paweł Wszołek.

Kibice zgromadzeni na Stadio Marc'Antonio Bentegodi na pierwsze trafienie w tym meczu czekali do szóstej minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Emanuele Giaccherini. Włoch wykorzystał podanie Adama Masiny i strzałem z około dziesięciu metrów pokonał bramkarza gospodarzy. Chwilę później prowadzenie gości podwyższył Godfred Donsah. Przy bramce 19-letniego zawodnika asystę zanotował Mattia Destro.

Dzięki czwartej wygranej w tym sezonie, Bologna awansowała na 16 miejsce w ligowej tabeli. Podopieczni Roberto Donadoniego mają na swoim koncie 12 punktów, z kolei Hellas odniósł swoją szóstą porażkę w obecnych rozgrywkach i zajmuje ostatnią pozycję w klasyfikacji.