Porażka Herthy Berlin z Hoffenheim

360b/Shutterstock
W pierwszym spotkaniu 26. kolejki niemieckiej Bundesligi Hoffenheim niespodziewanie pokonało Herthę Berlin 3:1. Dublet ustrzelił Chorwat Andriej Kramarić.

Pierwsza bramka na Stadionie Olimpijskim padła w 32. minucie, kiedy to piłka trafiła pod nogi Petera Pekarika, a ten mocnym strzałem z prawej strony pola karnego zaskoczył Baumanna. Siedem minut później na tablicy wyników było już 1:1. Sędzia podyktował rzut karny dla przyjezdnych za faul. Jedenastkę po kilku chwilach wykorzystał wspomniany już Kramarić, który również, w 87. minucie ustalił wynik.

Od 57. minuty berlińczycy musieli grać w osłabieniu, po tym jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Maximilian Mittelstadt.