Porażka Hoffenheim, Schalke lepsze od Mainz

Fingerhut/Shutterstock
Hoffenheim przegrało u siebie z Werderem Brema 1:3 w spotkaniu czwartej kolejki niemieckiej Bundesligi. To trzecia porażka zawodników Markusa Gisdola, którzy do tej pory nie wygrali żadnego meczu.

Drużyna gości objęła prowadzenie w ostatniej minucie pierwszej połowy, po golu Zlatko Junuzovicia. Na początku drugiej części spotkania wynik wyrównał Eduardo Vargas, który skierował piłkę do siatki w 49. minucie. Po regulaminowym czasie gry wydawało się, że Hoffenheim zdobędzie swój drugi punkt w nowym sezonie, ale w doliczonym czasie do bramki trafił najpierw Anthony Ujah, a minutę później zwycięstwo Werderu przypieczętował Zlatko Junuzović.

Hoffenheim znajduje się na 15. miejscu w tabeli, mając na swoim koncie zaledwie jeden punkt. Dzięki drugiemu zwycięstwu Werder Brema ma w swoim dorobku siedem "oczek" i zajmuje szóstą lokatę.

W kolejnym spotkaniu podopieczni Gisdola zmierzą się na wyjeździe z FSV Mainz 05, natomiast "Zielono-Biali" podejmą u siebie FC Ingolstadt 04.

W drugim niedzielnym spotkaniu Schalke 04 pokonało 2:1 FSV Mainz 05. Gospodarze objęli prowadzenie w 37. minucie po strzale Joela Matipa, jednak już 5 minut później wynik wyrównał Yunus Malli. Komplet punktów dla Schalke zapewnił Klaas Jan Huntelaar, który w 61. minucie zdobył bramkę na 2:1, czym zreflektował się po zmarnowanym na początku meczu rzucie karnym.