Porażka MU, wygrane Leicester i Tottenhamu, dobra postawa Boruca

Ostatnia aktualizacja: 23/01/16 18:15, Komentarzy: 4

0
4

W sobotnim spotkaniu 23. kolejki angielskiej Premier League Manchester United przegrał 0:1 z Southampton. Gola, dającego trzy punkty Świętym strzelił Charlie Austin w 87. minucie meczu.

Podopieczni Louisa van Gaala w ciągu całego starcia oddali jeden (!) celny strzał, który zupełnie nie zagrażał bramce strzeżonej przez Forstera. W doliczonym czasie gry obie ekipy miały także po jednej doskonałej sytuacji strzeleckiej - najpierw strzał Romeu odbił David de Gea, a 95. minucie piłkę obok bramki posłał Andan Januzaj.

Trzynaste zwycięstwo w sezonie odniosło natomiast Leicester City pokonując przed własną publicznością Stoke City. Bramki dla Lisów zdobywali: Drinkwater, Vardy i Ulloa. Po tej wygranej podopieczni Claudio Ranieriego wrócili na fotel lidera.

W innym pojedynku Tottenham Hotspur pokonał na wyjeździe Crystal Palace 3:1 Orły prowadziły do przerwy po samobójczym trafieniu Vertonghena, ale w przerwie Koguty się przebudziły i Kane, Alli i Chadli zapewnili ekipie z White Hart Lane trzy punkty.

Sunderland przed własną publicznością zremisował w sobotę 1:1 z Bournemouth Artura Boruca, który kilkakrotnie uchronił swój zespół przed stratą gola.