Porażka Napoli, szaleństwo Higuaina: odepchnął arbitra! [VIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 03/04/16 14:46, Komentarzy: 15

6
15

SSC Napoli przegrało na wyjeździe z Udinese 1:3 w spotkaniu 31. kolejki ligi włoskiej. Dla drużyny z Neapolu była to pierwsza porażka od sześciu spotkań.

Drużyna z Udine objęła prowadzenie w 14. minucie gry. Po faulu Kalidou Koulibaly'ego sędzia Massimiliano Irrati podyktował rzut karny, którego wykorzystał Bruno Fernandes. Dziesięć minut później goście zdołali doprowadzić do wyrównania. Orestisa Karnezisa mocnym strzałem sprzed pola karnego zaskoczył Gonzalo Higuain. Dla Argentyńczyka było to 30. trafienie w tym sezonie w lidze.

Kilkadziesiąt sekund później mogło być 2:1, bo arbiter podyktował drugą jedenastkę dla Udinese. Tym razem jednak Gabriel obronił strzał Fernandesa. Chwilę przed przerwą Portugalczyk zdołał się zrehabilitować. 21-letni piłkarz wykorzystał dośrodkowanie Duvana Zapaty i strzelił bramkę z przewrotki, wykorzystując błąd golkipera rywali.

Wynik na 3:1 ustalił w 57. minucie meczu Cyril Thereau. Francuz zaskoczył Gabriela strzałem z woleja, po centrze Silvana Widmera.

Kwadrans przed zakończeniem podstawowego czasu gry z boiska usunięty został Higuain. Argentyńczyk otrzymał drugą żółtą kartkę za kopnięcie rywala bez piłki - wyraźnie nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra:

Po porażce Napoli ma sześć punktów straty do lidera, którym jest Juventus Turyn. Udinese dzięki wygranej awansowało na trzynastą pozycję w lidze.