Porażka Piasta Gliwice z Rapidem Wiedeń

asinfo.pl
Piast Gliwice przegrał z Rapidem Wiedeń 1:2 (1:0) w meczu sparingowym rozegranym w Benidormie. Dla "Niebiesko-Czerwonych" to trzecia porażka podczas zgrupowania w Hiszpanii.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla podopiecznych Radoslava Latala, którzy prowadzili już po kwadransie gry. Na listę strzelców wpisał się wówczas Maciej Jankowski. Asystę przy tej bramce zanotował Michal Papadopulos.

Rapid nie dał jednak za wygraną i zdołał odwrócić losy rywalizacji. Najpierw do wyrównania doprowadził Philipp Malicsek, a w końcowym fragmencie meczu zwycięskiego gola zdobył Alex Sobczyk.

Piłkarze Piasta mają do rozegrania jeszcze jedno spotkanie podczas zgrupowania w Hiszpanii. W niedzielę zagrają z mołdawską Dacią Kiszyniów.

****

Piast Gliwice - Rapid Wiedeń 1:2 (1:0)
Bramki: Jankowski 15 - Malicsek 61, Sobczyk 85.

Piast: Rusov - Szeliga, Korun, Sedlar, Mraz, (46. Fran Gonzalez), Murawski, Pietrowski, Moskwik (46. Badia) , Jankowski (60. Sapała), Vranjes (46. Mokwa), Papadopulos (65. Krakowczyk).

Rapid: (I połowa): Knoflach - Sonnleitner, Schaub, Hofmann, Dibon, Pavelic, Traustason, Murg, Apolinario De Lira, Okungbowa.
(II połowa): Knoflach - Auer, Sonnleitner, Szalai, Thurnwald, Szanto, Grahovac, Malicsek, Kuen, Kvilitaia, Sobczyk.

(składy: piast-gliwice.eu).