Porażka Polek na koniec mistrzostw świata! Rywalki okazały się za mocne, zawiodła przede wszystkim skuteczność

Lukasz Laskowski / PressFocus
Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych porażką zakończyła udział w mistrzostwach świata. W poniedziałek lepsze od biało-czerwonych okazały się Rumunki, które zwyciężyły 27:26.
Nasze szczypiornistki już w sobotę straciły niestety szansę na awans do ćwierćfinału mistrzostw świata. Brzemienna w skutkach okazała się wysoka porażka z Danią.
Stawką ostatniego meczu fazy grupowej, z Rumunią, było trzecie miejsce w grupie. Początek meczu nie był jednak dobry w wykonaniu naszej kadry.
Rumunki od samego początku zdominowały nasz zespół i szybko wyszły na kilkubramkowe prowadzenie. U Polek zawodziła przede wszystkim skuteczność.
Dobra gra Adrianny Płaczek między słupkami nie wystarczyła, aby biało-czerwone choć na moment wyszły na prowadzenie. Do przerwy przegrywały 10:13.
W drugiej części spotkania przewaga Rumunek w pewnym momencie wzrosła nawet do pięciu bramek. W ostatnich 10 minutach biało-czerwone wrzuciły jednak wyższy bieg.
Znakomicie w bramce spisywała się Barbara Zima, a jej koleżanki wreszcie były nieco skuteczniejsze. Po trafieniach Balsam i Wiertelak zrobiło się 25:25.
Niestety, sama końcówka znów należała do Rumunek. To one zwyciężyły 27:26 i zajęły trzecie miejsce w grupie. Polkom pozostała piąta lokata.

Polska - Rumunia 26:27 (10:13, 16:14)