Porażka Polek z Rosjankami w walce o igrzyska olimpijskie

Reprezentantki Polski w piłce ręcznej przegrały z Rosjankami 25:27 w pierwszym meczu turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Nasze zawodniczki bardzo słabo zaczęły ten pojedynek - po sześciu minutach przegrywały 0:3. Podopieczne Kima Rasmussena z minuty na minutę rozkręcały się jednak i po niespełna kwadransie gry prowadziły już 5:4. Niestety później do głosu ponownie doszły gospodynie turnieju i wyszły na prowadzenie 7:5. Do końca pierwszej odsłony trwała niesamowicie zażarta walka o każdy punkt. Polki zdołały dopaść rywalki i na przerwę schodziły z remisem po 11.

Druga połowa była równie emocjonująca i zacięta, to jednak ostatnie minuty starcia były swoistym trzęsieniem ziemi. W 52 minucie Polska wygrywała 23:22. Podobnie jak na trzy minuty przed końcem spotkania - 24:23. Tymczasem w ciągu 180 końcowych sekund wszystko się zupełnie zmieniło. Polki straciły trzy gole i przegrały można powiedzieć niemal wygrany mecz.

Porażka nie przekreśla szans naszych szczypiornistek na awans na igrzyska. Mecz o wszystko zagrają w sobotę ze Szwedkami.