Porażka Raonicia, Nadal i Cilić w 3. rundzie

Roman Boed/Shutterstock
Milos Raonic odpadł w środę z turnieju US Open. Rozstawiony z numerem "5" reprezentant Kanady przegrał z zawodnikiem gospodarzy Ryanem Harrisonem 7:6(4), 5:7, 5:7, 1:6. Jest to jak dotąd największa niespodzianka ostatniej, wielkoszlemowej imprezy w tym roku.

Tymczasem Harrison po raz pierwszy w karierze dotarł do 3. rundy Wielkiego Szlema.

Finalista tegorocznego Wimbledonu od końcówki trzeciego seta praktycznie nie biegał do piłek. Po meczu przyznał: - Byłem dzisiaj swoim największym przeciwnikiem. Robiłem co mogłem, ale moje ciało mi na to nie pozwoliło. Było wiele rzeczy: lewa ręka, prawie przedramię pod koniec trzeciego seta, skurcze, trochę zginaczy po lewej stronie - przyznał kanadyjski tenisista cytowany na oficjalnej stronie rozgrywek.

Do kolejnej rundy awansowali w środę m.in. Hiszpan Rafael Nadal, oraz zwycięzca US Open z 2014 roku - Chorwat Marin Cilić.