Porażka Realu Sociedad z Getafe na własnym stadionie

Maxisport/Shutterstock
Real Sociedad San Sebastian przegrał u siebie z Getafe CF 1:2 (1:1) w pierwszym czwartkowym spotkaniu 34. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Anoeta rozpoczęło się po myśli gospodarzy, bowiem po dziewiętnastu minutach gry prowadzenie uzyskał strzałem z bliska Carlos Vela. Dla Meksykanina było to piąte trafienie w tym sezonie.

Tuż przed przerwą wyrównał jednak mocnym uderzeniem Pablo Sarabia, który wykorzystał znakomite dośrodkowanie w pole karne Alvaro Vazqueza.

Napastnik "Azulones" jedenaście minut po zmianie stron nie pomylił się z "jedenastki" i podopieczni Juana Esnaidera nie wypuścili już ósmego w bieżących rozgrywkach zwycięstwa, dzięki któremu opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

Ekipa z Kraju Basków doznała natomiast piętnastej porażki w tym sezonie i pozostała na dziesiątym miejscu w klasyfikacji.