Porażka rywala Legii w lidze

Trybex/Shutterstock
Club Brugge poniósł czwartą w tym sezonie porażkę w lidze belgijskiej. Zawodnicy Michela Preud'homme'a w spotkaniu dziesiątej kolejki Jupiler Pro League przegrali na wyjeździe 1:4 z KAA Gent.

Gospodarze wyszli na prowadzenie kwadrans po rozpoczęciu spotkania. Rzut karny wykorzystał Sven Kums. Ten sam zawodnik po raz drugi pokonał bramkarza rywali poprawnie wykonując jedenastkę, pięć minut po zmianie stron, a w 62. minucie gry skompletował hat-tricka. Dziesięć minut później czwartą bramkę dla KAA Gent zdobył Laurent Depoitre. Honorowe trafienie dla gości zaliczył Ruud Vormer.

Dzięki wygranej Gent awansowało na drugie miejsce w tabeli. Ma dwa punkty przewagi nad Anderlechtem, który dzisiaj zmierzy się z KV Mechelen. Club Brugge, po porażce zajmuje piątą pozycję w lidze.

Club Brugge będzie rywalem Legii Warszawa w dwóch najbliższych meczach w Lidze Europy. W dotychczas rozegranych spotkaniach, klub z Brugii nie zdobył żadnego punktu.