Porażka Schalke 04 w Augsburgu

Fingerhut/Shutterstock
FC Augsburg wygrał przed własną publicznością z Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1 (1:0) w pierwszym niedzielnym spotkaniu szesnastej kolejki niemieckiej Bundesligi.

Na WWK Arena prowadzenie dla gospodarzy uzyskał jedenaście minut przed przerwą sprytnym strzałem piętą Koreańczyk Hong Jeong-Ho. Dwadzieścia minut przed końcem wyrównał z bliska Bośniak Sead Kolasinac, wykorzystując znakomite zagranie w pole karne Kameruńczyka Maxima Choupo-Motinga.

Czwarte w sezonie zwycięstwo zespołu z Bawarii zapewnił w doliczonym czasie gry kapitalnym uderzeniem z woleja Brazylijczyk Francisco Caiuby. Dzięki niemu popularni "Fuggerstaedter" opuścili kosztem drużyny Hannover 96 strefę spadkową i awansowali na trzynaste miejsce w tabeli.

Ekipa z Zagłębia Ruhry natomiast po szóstej porażce w bieżących rozgrywkach spadła na ósmą pozycję w klasyfikacji Bundesligi.